Edukacja dla biznesu
FERS (21,7 mld zł), następca PO WER, został zatwierdzony przez Komisję Europejską 12 grudnia 2022 r.
Najważniejszym nieinwestycyjnym obszarem zainteresowania przedsiębiorców jest oczywiście ten dotyczący adaptacyjności. Istnieje kilka inicjatyw, którym warto się przyjrzeć – zarówno z FERS (Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego), Programów Regionalnych, jak i KPO (Krajowego Planu Odbudowy).
FERS (21,7 mld zł), następca PO WER, został zatwierdzony przez Komisję Europejską 12 grudnia 2022 r. Tak jak i jego poprzednik, ten program również zaoferuje wiele możliwości wsparcia rozwoju społecznego w naszym kraju. Dla konkursów samej PARP w ramach Priorytetu I: Umiejętności przewidziano ponad 1,1 mld zł. Część działań będzie kontynuacją znanych z perspektywy 2014–2020 – Rady Sektorowe (SR) i ich rekomendacje, Akademia menadżera HR. W FERS znajdą się również nowe obszary, na przykład pilotaż Indywidualnych Kont Rozwojowych.
Rady Sektorowe
Na dalsze stworzenie nowych rad i obsługę wydawanych przez wszystkie SR rekomendacji zaplanowano w FERS około 0,5 mld zł. Przypomnijmy, że rady skupiają się na budowaniu współpracy biznesu z edukacją poprzez animowanie współpracy szkół z biznesem (porozumienia edukacyjne), organizację konferencji/wydarzeń branżowych poświęconych kompetencjom/edukacji w sektorze (rozumianym jako gałąź gospodarki), wydawanie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta